t-Global Technology TG4040S-320-320-5.0-0
TG4040S-320-320-5.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
TG4040S-320-320-5.0-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
TG SERIES SHEET 320X320X5MM
Datasheet Download
TG4040S-320-320-5.0-0.pdf
Availability of TG4040S-320-320-5.0-0
QUANTITY
TG4040S-320-320-5.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG4040S-320-320-5.0-0
Internal Part NumberEIS-TG4040S-320-320-5.0-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesTG4040S Thermal Management for Remote Radio Head
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTG4040S
UsageSheet
ShapeSquare
Outline320.00mm x 320.00mm
Thickness0.197" (5.00mm)
MaterialSilicone Gel
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorBlue
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity4.2 W/m-K