t-Global Technology TG6050-107-53-3
TG6050-107-53-3 picture photo
Mfg. Part Number
TG6050-107-53-3
Brief Description
TG6050 107X53X3MM
Datasheet Download
TG6050-107-53-3.pdf
Availability of TG6050-107-53-3
QUANTITY
TG6050-107-53-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG6050-107-53-3
Internal Part NumberEIS-TG6050-107-53-3
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline107.00mm x 53.00mm
Thickness0.118" (3.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity6.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG6050-107-53-3
Related LinksTG6050-, TG6050-107-53-3 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG6050-107-53-3 Details Description
Related parts for TG6050-107-53-3
IC LINE RVR 3V DUAL DIFF 8-SOIC datasheet.pdf
IC TXRX RS233 28TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A 6WSON datasheet.pdf
OPEN FRAME HEADER datasheet.pdf
ASSY HDR RIGHT ANGLE DUAL ROW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
OSC VCTCXO 20.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
XG4 20AWG 7/28 9PR BRD 300V datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf