t-Global Technology TG6050-25-25-1
TG6050-25-25-1 picture photo
Mfg. Part Number
TG6050-25-25-1
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
THERMAL PAD 25X25X1MM
Datasheet Download
TG6050-25-25-1.pdf
Availability of TG6050-25-25-1
QUANTITY
TG6050-25-25-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG6050-25-25-1
Internal Part NumberEIS-TG6050-25-25-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesTG Series Soft Thermal Conductive Pads
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetTG6050 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTG6050
UsageSheet
ShapeSquare
Outline25.00mm x 25.00mm
Thickness0.040" (1.02mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorRed
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity6.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG6050-25-25-1
Related LinksTG6050-, TG6050-25-25-1 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG6050-25-25-1 Details Description
Related parts for TG6050-25-25-1
RES 7.5K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC30S/AE30M/HSC30S datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS .100 26-22 GOLD datasheet.pdf
CABLE 5POS PLUG-R/A SOCKET 3.0M datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG SLATE 100' datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 240V 5A datasheet.pdf