t-Global Technology TG6050-25-25-5
TG6050-25-25-5 picture photo
Mfg. Part Number
TG6050-25-25-5
Brief Description
THERMAL PAD TG6050 25X25X5MM
Datasheet Download
TG6050-25-25-5.pdf
Availability of TG6050-25-25-5
QUANTITY
TG6050-25-25-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG6050-25-25-5
Internal Part NumberEIS-TG6050-25-25-5
ShapeSquare
Outline25.00mm x 25.00mm
Thickness0.197" (5.00mm)
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity6.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG6050-25-25-5
Related LinksTG6050-, TG6050-25-25-5 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG6050-25-25-5 Details Description
Related parts for TG6050-25-25-5
TERMINAL STRIP MODEL 154T datasheet.pdf
FUSE GLASS 8A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 32MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
D-SUB FILTER 9POS IP67 datasheet.pdf