t-Global Technology TG6050-300-300-3.0-0
TG6050-300-300-3.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
TG6050-300-300-3.0-0
Brief Description
TG6050 SHEET 300X300X3MM
Datasheet Download
TG6050-300-300-3.0-0.pdf
Availability of TG6050-300-300-3.0-0
QUANTITY
TG6050-300-300-3.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG6050-300-300-3.0-0
Internal Part NumberEIS-TG6050-300-300-3.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ShapeSquare
Outline300.00mm x 300.00mm
Thickness0.118" (3.00mm)
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity6.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG6050-300-300-3.0-0
Related LinksTG6050-300, TG6050-300-300-3.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG6050-300-300-3.0-0 Details Description
Related parts for TG6050-300-300-3.0-0
CAP FILM 0.022UF 20% 1KVDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 500MA 310 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.6A 34 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 37POS 0.200 T/H TIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf