t-Global Technology TG6050-54-10-2
TG6050-54-10-2 picture photo
Mfg. Part Number
TG6050-54-10-2
Brief Description
THERMAL PAD TG6050 54X10X2MM
Datasheet Download
TG6050-54-10-2.pdf
Availability of TG6050-54-10-2
QUANTITY
TG6050-54-10-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG6050-54-10-2
Internal Part NumberEIS-TG6050-54-10-2
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline54.00mm x 10.00mm
Thickness0.079" (2.00mm)
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity6.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG6050-54-10-2
Related LinksTG6050-, TG6050-54-10-2 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG6050-54-10-2 Details Description
Related parts for TG6050-54-10-2
CONN RCPT .100" 23POS GOLD PCB datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HDR BRKWY .100 VERT GOLD datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 13VC SOT23-3 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
COM MODE CHOKE DATA LINE 370MA datasheet.pdf