Vishay/Sprague TH3A105M016D6500
TH3A105M016D6500 picture photo
Mfg. Part Number
TH3A105M016D6500
Brief Description
CAP TANT 1UF 16V 20% 1206
Datasheet Download
TH3A105M016D6500.pdf
Availability of TH3A105M016D6500
QUANTITY
TH3A105M016D6500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3A105M016D6500
Internal Part NumberEIS-TH3A105M016D6500
Standard Package9,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.0µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)6.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3A105M016D6500
Related LinksTH3A105M, TH3A105M016D6500 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3A105M016D6500 Details Description
Related parts for TH3A105M016D6500
TERM BLOCK RCPT 3POS VERT .200 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 240MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
RAST 2.5 HDR ASSY 4POS datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 720MHZ 28-PLCC datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MINI BOX RECP ASSY 110 POS datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 10A 9.41 MOHM datasheet.pdf
TV 79C 79#22D PIN RECP datasheet.pdf
QPro Virtex-II 1.5V Military QML Platform FPGAs IC datasheet.pdf