Vishay/Sprague TH3A225K016D4300
TH3A225K016D4300 picture photo
Mfg. Part Number
TH3A225K016D4300
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 16V 10% 1206
Datasheet Download
TH3A225K016D4300.pdf
Availability of TH3A225K016D4300
QUANTITY
TH3A225K016D4300 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3A225K016D4300
Internal Part NumberEIS-TH3A225K016D4300
Standard Package9,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)4.3 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3A225K016D4300
Related LinksTH3A225K, TH3A225K016D4300 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3A225K016D4300 Details Description
Related parts for TH3A225K016D4300
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HDR 10POS VERT 2MM TIN T/H datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 20"L X 16"W datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 200MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR RT 7/8 1K/5.0% datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 15VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 70POS datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 1"X1" BLCK/RD datasheet.pdf
BNC-SMA STRT PLG RG-316 18" datasheet.pdf