Vishay/Sprague TH3A225K020C5900
TH3A225K020C5900 picture photo
Mfg. Part Number
TH3A225K020C5900
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 20V 10% 1206
Datasheet Download
TH3A225K020C5900.pdf
Availability of TH3A225K020C5900
QUANTITY
TH3A225K020C5900 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3A225K020C5900
Internal Part NumberEIS-TH3A225K020C5900
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)5.9 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3A225K020C5900
Related LinksTH3A225K, TH3A225K020C5900 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3A225K020C5900 Details Description
Related parts for TH3A225K020C5900
IC TXRX RS485 3.3V FD 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100 WW datasheet.pdf
IC SHFT REG PAR-LD 8BIT 16SO datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 25W datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMA datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW DO220AA datasheet.pdf
CO2/TEMP SENS DUCT MNT DUAL OUT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG BLACK 5000' datasheet.pdf
CONN HDR 21POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 40MHZ 16QFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 1.25W DO214AC datasheet.pdf