Vishay/Sprague TH3A225M010D4600
TH3A225M010D4600 picture photo
Mfg. Part Number
TH3A225M010D4600
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 10V 20% 1206
Datasheet Download
TH3A225M010D4600.pdf
Availability of TH3A225M010D4600
QUANTITY
TH3A225M010D4600 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3A225M010D4600
Internal Part NumberEIS-TH3A225M010D4600
Standard Package9,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)4.6 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3A225M010D4600
Related LinksTH3A225M, TH3A225M010D4600 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3A225M010D4600 Details Description
Related parts for TH3A225M010D4600
CONN HEADER .100 DUAL STR 12POS datasheet.pdf
IC REG BUCK SEPIC ADJ 4.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC LI-ION CHARGE MGMT 20-HTSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A 4TMLF datasheet.pdf
IC MPU INTERPRISE 133MHZ 208QFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS PASS THRU datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
PROFILE PANEL MOUNT BASE 100CM datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf