Vishay/Sprague TH3A225M016C4300
TH3A225M016C4300 picture photo
Mfg. Part Number
TH3A225M016C4300
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 16V 20% 1206
Datasheet Download
TH3A225M016C4300.pdf
Availability of TH3A225M016C4300
QUANTITY
TH3A225M016C4300 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3A225M016C4300
Internal Part NumberEIS-TH3A225M016C4300
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)4.3 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3A225M016C4300
Related LinksTH3A225M, TH3A225M016C4300 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3A225M016C4300 Details Description
Related parts for TH3A225M016C4300
DIODE ZENER 2.7V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
HEX STANDOFF 6-32 S STEEL 2" datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 1A SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN DUSTCAP TRI PLUG SHELL 16 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
PATCH CORD CAT6 5E ORANGE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 48CSP datasheet.pdf
JUMPER CBL ASSY 2-HEADER 2LD 8" datasheet.pdf