Vishay/Sprague TH3A225M016D4300
TH3A225M016D4300 picture photo
Mfg. Part Number
TH3A225M016D4300
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 16V 20% 1206
Datasheet Download
TH3A225M016D4300.pdf
Availability of TH3A225M016D4300
QUANTITY
TH3A225M016D4300 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3A225M016D4300
Internal Part NumberEIS-TH3A225M016D4300
Standard Package9,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)4.3 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3A225M016D4300
Related LinksTH3A225M, TH3A225M016D4300 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3A225M016D4300 Details Description
Related parts for TH3A225M016D4300
CONN EDGECARD 36PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO277A datasheet.pdf
RES SMD 388 OHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 1% 5W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 47 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A TO252-2 datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 1.3W DO41 datasheet.pdf