Vishay/Sprague TH3A225M020D5900
TH3A225M020D5900 picture photo
Mfg. Part Number
TH3A225M020D5900
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 20V 20% 1206
Datasheet Download
TH3A225M020D5900.pdf
Availability of TH3A225M020D5900
QUANTITY
TH3A225M020D5900 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3A225M020D5900
Internal Part NumberEIS-TH3A225M020D5900
Standard Package9,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)5.9 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3A225M020D5900
Related LinksTH3A225M, TH3A225M020D5900 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3A225M020D5900 Details Description
Related parts for TH3A225M020D5900
CAP TANT 2.2UF 25V 10% 2312 datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
OSC MEMS 80.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
1064 POWER ENTRY MODUL 10A 70C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
IDC BOX HEADER .100" 30POS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 0.100 T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
POWERSOIC-20/PSOP-20/HSOP-20 datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 2MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.0082 UF 10% 300 VAC R datasheet.pdf