Vishay/Sprague TH3A335M016D3400
TH3A335M016D3400 picture photo
Mfg. Part Number
TH3A335M016D3400
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 16V 20% 1206
Datasheet Download
TH3A335M016D3400.pdf
Availability of TH3A335M016D3400
QUANTITY
TH3A335M016D3400 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3A335M016D3400
Internal Part NumberEIS-TH3A335M016D3400
Standard Package9,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.4 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3A335M016D3400
Related LinksTH3A335M, TH3A335M016D3400 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3A335M016D3400 Details Description
Related parts for TH3A335M016D3400
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC RESET CMOS 2.9V 200MS 5SSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 28SDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
COMMUNICATION MOD MODBUS 24VDC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf