Vishay/Sprague TH3B105M035F4400
TH3B105M035F4400 picture photo
Mfg. Part Number
TH3B105M035F4400
Brief Description
CAP TANT 1UF 35V 20% 1411
Datasheet Download
TH3B105M035F4400.pdf
Availability of TH3B105M035F4400
QUANTITY
TH3B105M035F4400 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3B105M035F4400
Internal Part NumberEIS-TH3B105M035F4400
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.0µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)4.4 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3B105M035F4400
Related LinksTH3B105M, TH3B105M035F4400 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3B105M035F4400 Details Description
Related parts for TH3B105M035F4400
CONN MEMORY STICK CARD PUSH-PULL datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 2-INP 6-XSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 10% DISC datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM datasheet.pdf
4.7UF 80V 6.3X13 85C AXI datasheet.pdf