Vishay/Sprague TH3B225K020D3500
TH3B225K020D3500 picture photo
Mfg. Part Number
TH3B225K020D3500
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 20V 10% 1411
Datasheet Download
TH3B225K020D3500.pdf
Availability of TH3B225K020D3500
QUANTITY
TH3B225K020D3500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3B225K020D3500
Internal Part NumberEIS-TH3B225K020D3500
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3B225K020D3500
Related LinksTH3B225K, TH3B225K020D3500 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3B225K020D3500 Details Description
Related parts for TH3B225K020D3500
RES SMD 205 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 223MA 2.648 OHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 15VOUT SIP datasheet.pdf
RES SMD 8.45KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
1.0 WTB VERT HDR L/F 10CKTS datasheet.pdf
TERM RECP GOLD 10-12 AWG datasheet.pdf
IC SUPERVISORY/SYS MGMT 28HTSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 164MA 7.5 OHM datasheet.pdf