Vishay/Sprague TH3B225M025E3000
TH3B225M025E3000 picture photo
Mfg. Part Number
TH3B225M025E3000
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 25V 20% 1411
Datasheet Download
TH3B225M025E3000.pdf
Availability of TH3B225M025E3000
QUANTITY
TH3B225M025E3000 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3B225M025E3000
Internal Part NumberEIS-TH3B225M025E3000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)3 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3B225M025E3000
Related LinksTH3B225M, TH3B225M025E3000 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3B225M025E3000 Details Description
Related parts for TH3B225M025E3000
IDC CABLE - CKR50G/AE50G/CCE50G datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC 3.5V PWR SUPP MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 6.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
NTC THERMISTOR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT SKT datasheet.pdf