Vishay/Sprague TH3B226M010C1500
TH3B226M010C1500 picture photo
Mfg. Part Number
TH3B226M010C1500
Brief Description
CAP TANT 22UF 10V 20% 1411
Datasheet Download
TH3B226M010C1500.pdf
Availability of TH3B226M010C1500
QUANTITY
TH3B226M010C1500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3B226M010C1500
Internal Part NumberEIS-TH3B226M010C1500
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3B226M010C1500
Related LinksTH3B226M, TH3B226M010C1500 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3B226M010C1500 Details Description
Related parts for TH3B226M010C1500
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 381UH 360MA 2.228 OHM datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 36SOJ datasheet.pdf
FIXED IND 600NH 28.3A 1.75 MOHM datasheet.pdf
SL-M11M DIE CST 1N/O+1N/C 1XM20 datasheet.pdf
Connector Socket 43 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf