Vishay/Sprague TH3B335M020C2700
TH3B335M020C2700 picture photo
Mfg. Part Number
TH3B335M020C2700
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 20V 20% 1411
Datasheet Download
TH3B335M020C2700.pdf
Availability of TH3B335M020C2700
QUANTITY
TH3B335M020C2700 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3B335M020C2700
Internal Part NumberEIS-TH3B335M020C2700
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.7 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3B335M020C2700
Related LinksTH3B335M, TH3B335M020C2700 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3B335M020C2700 Details Description
Related parts for TH3B335M020C2700
CABLE ASSEM FIBER SC-SC 1 METER datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER SYNC BUCK 10QFN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO214AC datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
UNIV MAT TRIM KIT 42"X12" ALUM datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 20ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf