Vishay/Sprague TH3B335M025F3000
TH3B335M025F3000 picture photo
Mfg. Part Number
TH3B335M025F3000
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 25V 20% 1411
Datasheet Download
TH3B335M025F3000.pdf
Availability of TH3B335M025F3000
QUANTITY
TH3B335M025F3000 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3B335M025F3000
Internal Part NumberEIS-TH3B335M025F3000
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)3 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3B335M025F3000
Related LinksTH3B335M, TH3B335M025F3000 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3B335M025F3000 Details Description
Related parts for TH3B335M025F3000
DIODE GEN PURP 150V 200MA LL34 datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DVR/RCV RS485 FULL-DUP 14SOIC datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IMPACT BP 6X16 DUAL WALL SN/PB datasheet.pdf
RES 2.21 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL 32POS 4" CBL datasheet.pdf
BOX POLYCARBONATE SMOKE 3.7X2.5" datasheet.pdf
M801 26C 26#23 SKT RECP OM datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf