Vishay/Sprague TH3B335M035E2500
TH3B335M035E2500 picture photo
Mfg. Part Number
TH3B335M035E2500
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 35V 20% 1411
Datasheet Download
TH3B335M035E2500.pdf
Availability of TH3B335M035E2500
QUANTITY
TH3B335M035E2500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3B335M035E2500
Internal Part NumberEIS-TH3B335M035E2500
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3B335M035E2500
Related LinksTH3B335M, TH3B335M035E2500 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3B335M035E2500 Details Description
Related parts for TH3B335M035E2500
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
IC POT DPP 32TAP U/D SC70-5 datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS IN-LINE datasheet.pdf
381 TB SPRING CLAMP 180D datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf