Vishay/Sprague TH3B475M025F2800
TH3B475M025F2800 picture photo
Mfg. Part Number
TH3B475M025F2800
Brief Description
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 1411
Datasheet Download
TH3B475M025F2800.pdf
Availability of TH3B475M025F2800
QUANTITY
TH3B475M025F2800 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3B475M025F2800
Internal Part NumberEIS-TH3B475M025F2800
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3B475M025F2800
Related LinksTH3B475M, TH3B475M025F2800 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3B475M025F2800 Details Description
Related parts for TH3B475M025F2800
CABLE CAT5 UTP PATCH RED .5M datasheet.pdf
IC 16BIT D TRANSP LATCH 48SSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST-NO 15A 125V datasheet.pdf
IC 3DRVR/5RCVR RS232 3V 28-SSOP datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 4SMD datasheet.pdf
CIR BRKR 12A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN HD ARRAY 299POS FEMALE GOLD datasheet.pdf
OSC XO 32.768MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CABLE SKT RA datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf