Vishay/Sprague TH3B476M010D1800
TH3B476M010D1800 picture photo
Mfg. Part Number
TH3B476M010D1800
Brief Description
CAP TANT 47UF 10V 20% 1411
Datasheet Download
TH3B476M010D1800.pdf
Availability of TH3B476M010D1800
QUANTITY
TH3B476M010D1800 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3B476M010D1800
Internal Part NumberEIS-TH3B476M010D1800
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3B476M010D1800
Related LinksTH3B476M, TH3B476M010D1800 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3B476M010D1800 Details Description
Related parts for TH3B476M010D1800
CONN RECEPT 20POS .100 UNLOADED datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
FUSE LINKS FOR RLS 600V 175A datasheet.pdf
SWITC STRGHT LVR SPDT 15A SOLDER datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC MCU ARM 128KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CAP CER 560PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 143MA 5.9 OHM SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 220 OHM 5% 20W datasheet.pdf