Vishay/Sprague TH3B476M6R3D1800
TH3B476M6R3D1800 picture photo
Mfg. Part Number
TH3B476M6R3D1800
Brief Description
CAP TANT 47UF 6.3V 20% 1411
Datasheet Download
TH3B476M6R3D1800.pdf
Availability of TH3B476M6R3D1800
QUANTITY
TH3B476M6R3D1800 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3B476M6R3D1800
Internal Part NumberEIS-TH3B476M6R3D1800
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3B476M6R3D1800
Related LinksTH3B476M, TH3B476M6R3D1800 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3B476M6R3D1800 Details Description
Related parts for TH3B476M6R3D1800
MULTIVIBRATOR DUAL MONO 16DIP datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 0.6A SYNC 16QFN datasheet.pdf
CONN HEADR LOPRO 14POS .100 GOLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 25X10MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
MICRO 51C S 48" YEL JACKP NI datasheet.pdf