Vishay/Sprague TH3C106M020F1100
TH3C106M020F1100 picture photo
Mfg. Part Number
TH3C106M020F1100
Brief Description
CAP TANT 10UF 20V 20% 2312
Datasheet Download
TH3C106M020F1100.pdf
Availability of TH3C106M020F1100
QUANTITY
TH3C106M020F1100 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3C106M020F1100
Internal Part NumberEIS-TH3C106M020F1100
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.1 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3C106M020F1100
Related LinksTH3C106M, TH3C106M020F1100 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3C106M020F1100 Details Description
Related parts for TH3C106M020F1100
TRANSFORMER 15W 80MA TUBE SNGL datasheet.pdf
CAP POLYMER 82UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES SMD 3M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 1M OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 564 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CABLE ASSY A195 NM RSMA MALE datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 21MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
762 TB PLU PLU WF LOW-T datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf