Vishay/Sprague TH3D106M025A0900
TH3D106M025A0900 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D106M025A0900
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 20% 2917
Datasheet Download
TH3D106M025A0900.pdf
Availability of TH3D106M025A0900
QUANTITY
TH3D106M025A0900 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D106M025A0900
Internal Part NumberEIS-TH3D106M025A0900
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)900 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D106M025A0900
Related LinksTH3D106M, TH3D106M025A0900 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D106M025A0900 Details Description
Related parts for TH3D106M025A0900
IDC CABLE - AKC14H/AE14M/AKC14H datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 62 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 1/4 NPT 5V MINI datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 12V datasheet.pdf
RES 291K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf