Vishay/Sprague TH3D106M035C0700
TH3D106M035C0700 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D106M035C0700
Brief Description
CAP TANT 10UF 35V 20% 2917
Datasheet Download
TH3D106M035C0700.pdf
Availability of TH3D106M035C0700
QUANTITY
TH3D106M035C0700 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D106M035C0700
Internal Part NumberEIS-TH3D106M035C0700
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)700 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D106M035C0700
Related LinksTH3D106M, TH3D106M035C0700 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D106M035C0700 Details Description
Related parts for TH3D106M035C0700
CAP CER 15PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP 6TSSOP datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 16 SOLID STATE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf