Vishay/Sprague TH3D106M035D0700
TH3D106M035D0700 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D106M035D0700
Brief Description
CAP TANT 10UF 35V 20% 2917
Datasheet Download
TH3D106M035D0700.pdf
Availability of TH3D106M035D0700
QUANTITY
TH3D106M035D0700 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D106M035D0700
Internal Part NumberEIS-TH3D106M035D0700
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)700 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D106M035D0700
Related LinksTH3D106M, TH3D106M035D0700 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D106M035D0700 Details Description
Related parts for TH3D106M035D0700
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
Z-PACK/B MALE HDR 154P.,2MM HM datasheet.pdf
CONN CLUSTER HSG 3POS NATURAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSY F STR 2.5MM 6' 24AWG datasheet.pdf
IC TXRX ETHERNET 64QFN datasheet.pdf
FUSE 80A 1000V DC PV SIZE 1 DUAL datasheet.pdf