Vishay/Sprague TH3D106M035D0700
TH3D106M035D0700 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D106M035D0700
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 10UF 35V 20% 2917
Datasheet Download
TH3D106M035D0700.pdf
Availability of TH3D106M035D0700
QUANTITY
TH3D106M035D0700 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D106M035D0700
Internal Part NumberEIS-TH3D106M035D0700
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConformal Coated Tantalum Capacitors
Molded Tantalum Surface Mount Capacitors
High Temp Tantalum Capacitors for the Down-hole Drilling Market
Featured ProductTH3 Molded Solid Tantalum Surface Mount Chip Capacitors
PCN Design/SpecificationAutomotive Products Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® TH3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)700 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D106M035D0700
Related LinksTH3D106M, TH3D106M035D0700 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D106M035D0700 Details Description
Related parts for TH3D106M035D0700
CAP TANT 2.2UF 16V 10% 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH 4CH I2C/SMBUS 16-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14SOIC datasheet.pdf
IC OSC PROG TIMER 62.5MHZ datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .254M 39POS datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 RA SMT/CLIP DR TIN datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
2MM PIN STRIP HEADER 8 POSITION datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf