Vishay/Sprague TH3D156K020A0900
TH3D156K020A0900 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D156K020A0900
Brief Description
CAP TANT 15UF 20V 10% 2917
Datasheet Download
TH3D156K020A0900.pdf
Availability of TH3D156K020A0900
QUANTITY
TH3D156K020A0900 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D156K020A0900
Internal Part NumberEIS-TH3D156K020A0900
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)900 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D156K020A0900
Related LinksTH3D156K, TH3D156K020A0900 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D156K020A0900 Details Description
Related parts for TH3D156K020A0900
CABLE FLAT FLEX 10POS 1MM 6" datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 22POS datasheet.pdf
IC ADC DUAL 14BIT 65MSPS 64QFN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7MH 240MA 13.6 OHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 102 TYP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS CABLE PIN datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf