Vishay/Sprague TH3D336K016A0600
TH3D336K016A0600 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D336K016A0600
Brief Description
CAP TANT 33UF 16V 10% 2917
Datasheet Download
TH3D336K016A0600.pdf
Availability of TH3D336K016A0600
QUANTITY
TH3D336K016A0600 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D336K016A0600
Internal Part NumberEIS-TH3D336K016A0600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D336K016A0600
Related LinksTH3D336K, TH3D336K016A0600 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D336K016A0600 Details Description
Related parts for TH3D336K016A0600
WASHER FLAT 1/4 NYLON datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 8TH 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 27PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC COMP 4.5NS R-R HS 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 22AWG 500' datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .156 DIP 30POS datasheet.pdf
64-HOLE INSULATED PANEL datasheet.pdf
LED ASSY RA 1.8MM 3X1 R/Y/G DIFF datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf