Vishay/Sprague TH3D336K025A0500
TH3D336K025A0500 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D336K025A0500
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
TH3D336K025A0500.pdf
Availability of TH3D336K025A0500
QUANTITY
TH3D336K025A0500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D336K025A0500
Internal Part NumberEIS-TH3D336K025A0500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D336K025A0500
Related LinksTH3D336K, TH3D336K025A0500 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D336K025A0500 Details Description
Related parts for TH3D336K025A0500
IC 3-8 LINE DECODER/DEMUX 16-DIP datasheet.pdf
IC TXRX RS232 1MBPS LP 28-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC CLOCK CONDITIONER PLL 48-LLP datasheet.pdf
IC PWR AMP RF 900MHZ TO-270-16 datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 5 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
TV 3C 3#20 SKT RECP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 5A TO220ACFP datasheet.pdf