Vishay/Sprague TH3D336M025D0500
TH3D336M025D0500 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D336M025D0500
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 20% 2917
Datasheet Download
TH3D336M025D0500.pdf
Availability of TH3D336M025D0500
QUANTITY
TH3D336M025D0500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D336M025D0500
Internal Part NumberEIS-TH3D336M025D0500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConformal Coated Tantalum Capacitors
Molded Tantalum Surface Mount Capacitors
High Temp Tantalum Capacitors for the Down-hole Drilling Market
Featured ProductTH3 Molded Solid Tantalum Surface Mount Chip Capacitors
PCN Design/SpecificationAutomotive Products Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® TH3
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D336M025D0500
Related LinksTH3D336M, TH3D336M025D0500 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D336M025D0500 Details Description
Related parts for TH3D336M025D0500
CONN HEADER 2MM SINGLE STR 19POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf