Vishay/Sprague TH3D336M025D0500
TH3D336M025D0500 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D336M025D0500
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 20% 2917
Datasheet Download
TH3D336M025D0500.pdf
Availability of TH3D336M025D0500
QUANTITY
TH3D336M025D0500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D336M025D0500
Internal Part NumberEIS-TH3D336M025D0500
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D336M025D0500
Related LinksTH3D336M, TH3D336M025D0500 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D336M025D0500 Details Description
Related parts for TH3D336M025D0500
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONDITIONER SGNL ANAL MULTIRANGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
RES 74.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 475 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf