Vishay/Sprague TH3D476K020E0700
TH3D476K020E0700 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D476K020E0700
Brief Description
CAP TANT 47UF 20V 10% 2917
Datasheet Download
TH3D476K020E0700.pdf
Availability of TH3D476K020E0700
QUANTITY
TH3D476K020E0700 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D476K020E0700
Internal Part NumberEIS-TH3D476K020E0700
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)700 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D476K020E0700
Related LinksTH3D476K, TH3D476K020E0700 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D476K020E0700 Details Description
Related parts for TH3D476K020E0700
CONN JUMPER TERM BLOCK 8.0MM datasheet.pdf
CABLE SMA/SMA 36" RG-316DS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 6.8V SOT23 datasheet.pdf
DIODE ZENER 14.2V 600MW DO220AA datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOD EDM TYPE1 I.MX6 DUAL BTOOTH datasheet.pdf
METRAL HDR 4RX4M STR PF datasheet.pdf
ETHERCAT DRIVE datasheet.pdf
CAP POLYMER 68UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf