Vishay/Sprague TH3D686M010A0400
TH3D686M010A0400 picture photo
Mfg. Part Number
TH3D686M010A0400
Brief Description
CAP TANT 68UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
TH3D686M010A0400.pdf
Availability of TH3D686M010A0400
QUANTITY
TH3D686M010A0400 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3D686M010A0400
Internal Part NumberEIS-TH3D686M010A0400
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)400 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3D686M010A0400
Related LinksTH3D686M, TH3D686M010A0400 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3D686M010A0400 Details Description
Related parts for TH3D686M010A0400
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V D618SM datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 08 POS .217 SMD datasheet.pdf
IC VIDEO SW DUAL RF N/O 16-SOIC datasheet.pdf
HEADER OPEN .025"DIA .400 24POS datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IGBT 600V 109A 294W EMIPAK-2B datasheet.pdf