Vishay/Sprague TH3E476K025D0600
TH3E476K025D0600 picture photo
Mfg. Part Number
TH3E476K025D0600
Brief Description
CAP TANT 47UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
TH3E476K025D0600.pdf
Availability of TH3E476K025D0600
QUANTITY
TH3E476K025D0600 Order Process
Ship out your order
Specifications of TH3E476K025D0600
Internal Part NumberEIS-TH3E476K025D0600
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TH3E476K025D0600
Related LinksTH3E476K, TH3E476K025D0600 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TH3E476K025D0600 Details Description
Related parts for TH3E476K025D0600
BUZZER ELEMENT PIEZO 4.6KHZ 27MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 100VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ HCSL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 112POS .050 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 10 NF 10% 100VDC datasheet.pdf