AVX Corporation THJB226K010AJN
THJB226K010AJN picture photo
Mfg. Part Number
THJB226K010AJN
Brief Description
CAP TANT 22UF 10V 10% 1210
Datasheet Download
THJB226K010AJN.pdf
Availability of THJB226K010AJN
QUANTITY
THJB226K010AJN Order Process
Ship out your order
Specifications of THJB226K010AJN
Internal Part NumberEIS-THJB226K010AJN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.4 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)THJB226K010AJN
Related LinksTHJB226, THJB226K010AJN Datasheet, AVX Corporation Distributor
THJB226K010AJN Details Description
Related parts for THJB226K010AJN
IC WINDOW WATCHDOG TIMER 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
HUMIDITY SENSOR 3M datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG GRAY SHLD 500' datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
FZ SMALL CAMERA EXTENSION TUBE datasheet.pdf
SCR FAST SW 450A 1200V TO-220AC datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MICRO 31C P 12" RBW JACKS NI datasheet.pdf
DIODE MODULE 200V 500A 3T0WER datasheet.pdf