AVX Corporation THJC335K035RJN
THJC335K035RJN picture photo
Mfg. Part Number
THJC335K035RJN
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 35V 10% 2312
Datasheet Download
THJC335K035RJN.pdf
Availability of THJC335K035RJN
QUANTITY
THJC335K035RJN Order Process
Ship out your order
Specifications of THJC335K035RJN
Internal Part NumberEIS-THJC335K035RJN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)THJC335K035RJN
Related LinksTHJC335, THJC335K035RJN Datasheet, AVX Corporation Distributor
THJC335K035RJN Details Description
Related parts for THJC335K035RJN
STRAIN RELIEF 9POS MR datasheet.pdf
KEY REPLACEMENT FOR BY5021 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 3.94"L X 7.48"W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 200VAC 28VDC datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 5W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
PLUG ASSY, KEY A, TA, HVA280-2PH datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 430PF 100V 5% NP0 1210 datasheet.pdf