Texas Instruments THS3001HVIDGNRG4
THS3001HVIDGNRG4 picture photo
Mfg. Part Number
THS3001HVIDGNRG4
Brief Description
IC OPAMP CFA 1.75GHZ 8MSOP
Datasheet Download
THS3001HVIDGNRG4.pdf
Availability of THS3001HVIDGNRG4
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
THS3001HVIDGNRG4 Order Process
Ship out your order
Specifications of THS3001HVIDGNRG4
Internal Part NumberEIS-THS3001HVIDGNRG4
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Output Type-
Slew Rate6500 V/µs
Gain Bandwidth Product1.75GHz
-3db Bandwidth420MHz
Current - Input Bias2µA
Voltage - Input Offset1mV
Current - Supply6.9mA
Current - Output / Channel120mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)9 V ~ 37 V, ±4.5 V ~ 18.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)THS3001HVIDGNRG4
Related LinksTHS3001H, THS3001HVIDGNRG4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
THS3001HVIDGNRG4 Details Description
Related parts for THS3001HVIDGNRG4
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 305 TYPEA 15POS datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 350OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 3 BLACK datasheet.pdf
HEAVY DUTY PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.7A SYNC 20TQFN datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf