t-Global Technology TI900-20-10-0.12
TI900-20-10-0.12 picture photo
Mfg. Part Number
TI900-20-10-0.12
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
THERMAL PAD 20X10X0.12MM
Datasheet Download
TI900-20-10-0.12.pdf
Availability of TI900-20-10-0.12
QUANTITY
TI900-20-10-0.12 Order Process
Ship out your order
Specifications of TI900-20-10-0.12
Internal Part NumberEIS-TI900-20-10-0.12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesTI900 Silicone Based Thermally Conductive Insulators
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
MSDS Material Safety DatasheetTi900 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTi900
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline20.00mm x 10.00mm
Thickness0.0050" (0.127mm)
MaterialSilicone
Adhesive-
Backing, CarrierViscose
ColorWhite
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.8 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TI900-20-10-0.12
Related LinksTI900-20, TI900-20-10-0.12 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TI900-20-10-0.12 Details Description
Related parts for TI900-20-10-0.12
CAP FILM 0.18UF 2% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 9.9MM RND 7MM datasheet.pdf
CABLE 3COND 20AWG WHT SHLD 100' datasheet.pdf
PAC-S400-SD25 CBL ASSY datasheet.pdf
MEMORY CARD SD 2GB SLC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf