t-Global Technology TI900-20-20-0.12
TI900-20-20-0.12 picture photo
Mfg. Part Number
TI900-20-20-0.12
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
THERMAL PAD 20X20X0.12MM
Datasheet Download
TI900-20-20-0.12.pdf
Availability of TI900-20-20-0.12
QUANTITY
TI900-20-20-0.12 Order Process
Ship out your order
Specifications of TI900-20-20-0.12
Internal Part NumberEIS-TI900-20-20-0.12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesTI900 Silicone Based Thermally Conductive Insulators
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
MSDS Material Safety DatasheetTi900 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTi900
UsageSheet
ShapeSquare
Outline20.00mm x 20.00mm
Thickness0.0050" (0.127mm)
MaterialSilicone
Adhesive-
Backing, CarrierViscose
ColorWhite
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.8 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TI900-20-20-0.12
Related LinksTI900-20, TI900-20-20-0.12 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TI900-20-20-0.12 Details Description
Related parts for TI900-20-20-0.12
POT 10K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 3.3A DPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf