Texas Instruments TIBPAL20R8-7CFN
TIBPAL20R8-7CFN picture photo
Mfg. Part Number
TIBPAL20R8-7CFN
Manufacturer
Product Category
Embedded - PLDs (Programmable Logic Device)
Brief Description
IC PLD 7NS 28PLCC
Datasheet Download
TIBPAL20R8-7CFN.pdf
Availability of TIBPAL20R8-7CFN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TIBPAL20R8-7CFN Order Process
Ship out your order
Specifications of TIBPAL20R8-7CFN
Internal Part NumberEIS-TIBPAL20R8-7CFN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package37
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - PLDs (Programmable Logic Device)
SeriesIMPACT-X™ PAL®
PackagingTube
Programmable TypePAL
Number of Macrocells-
Voltage - Input5V
Speed7ns
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case28-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package28-PLCC (11.51x11.51)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TIBPAL20R8-7CFN
Related LinksTIBPAL2, TIBPAL20R8-7CFN Datasheet, Texas Instruments Distributor
TIBPAL20R8-7CFN Details Description
Related parts for TIBPAL20R8-7CFN
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CORD GFCI 30A 120VAC 2' YEL datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 5.6K OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES 15.8 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DISPLAY 3 DIGIT NUMERIC datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 10NS 100QFP datasheet.pdf
CABLE DUCT REDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SENSOR 20 VDC TO 22 VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 250MW SOD123 datasheet.pdf