Bourns Inc. TISP2125F3DR-S
TISP2125F3DR-S picture photo
Mfg. Part Number
TISP2125F3DR-S
Manufacturer
Product Category
TVS - Thyristors
Brief Description
PROTECTOR DUAL BIDIRECTIONAL
Datasheet Download
TISP2125F3DR-S.pdf
Availability of TISP2125F3DR-S
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TISP2125F3DR-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TISP2125F3DR-S
Internal Part NumberEIS-TISP2125F3DR-S
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTISP2yyy Series Oct/2014
Standard Package2,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Thyristors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover125V
Voltage - Off State100V
Voltage - On State3V
Current - Peak Pulse (8/20µs)120A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)35A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements3
Capacitance35pF
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TISP2125F3DR-S
Related LinksTISP212, TISP2125F3DR-S Datasheet, Bourns Inc. Distributor
TISP2125F3DR-S Details Description
Related parts for TISP2125F3DR-S
IC ADC 16BIT 2CHAN 16SOIC datasheet.pdf
RES 15 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 65V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.3V SOT23-3 datasheet.pdf
RES 3.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS SKT datasheet.pdf
BOARD MINI-M4 FOR STM32 datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
FLAT HEATPIPE 40W 3X8X100MM datasheet.pdf