Bourns Inc. TISP4125M3LMR
TISP4125M3LMR picture photo
Mfg. Part Number
TISP4125M3LMR
Manufacturer
Product Category
TVS - Thyristors
Brief Description
SURGE SUPP THYRISTOR 100V TO-92
Datasheet Download
TISP4125M3LMR.pdf
Availability of TISP4125M3LMR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TISP4125M3LMR Order Process
Ship out your order
Specifications of TISP4125M3LMR
Internal Part NumberEIS-TISP4125M3LMR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Thyristors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover125V
Voltage - Off State100V
Voltage - On State3V
Current - Peak Pulse (8/20µs)220A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)50A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements1
Capacitance65pF
Package / CaseTO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TISP4125M3LMR
Related LinksTISP41, TISP4125M3LMR Datasheet, Bourns Inc. Distributor
TISP4125M3LMR Details Description
Related parts for TISP4125M3LMR
IC OCT FET BUS SWITCH 20-TSSOP datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 10MA 125VAC/VDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
MINI LATCH HSG BULKHEAD DR datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE GRAY CMR datasheet.pdf
CABLE CAT6A 8COND 23AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
QSFP-CX4 DDR 4CH PLENUM OM2 13M datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 220K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.25A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf