Bourns Inc. TISP4150F3LM
TISP4150F3LM picture photo
Mfg. Part Number
TISP4150F3LM
Manufacturer
Product Category
TVS - Thyristors
Brief Description
SURGE SUPP THYRISTOR 120V TO-92
Datasheet Download
TISP4150F3LM.pdf
Availability of TISP4150F3LM
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TISP4150F3LM Order Process
Ship out your order
Specifications of TISP4150F3LM
Internal Part NumberEIS-TISP4150F3LM
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Thyristors
Series-
PackagingBulk
Voltage - Breakover150V
Voltage - Off State120V
Voltage - On State3V
Current - Peak Pulse (8/20µs)120A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)35A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements1
Capacitance43pF
Package / CaseTO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TISP4150F3LM
Related LinksTISP41, TISP4150F3LM Datasheet, Bourns Inc. Distributor
TISP4150F3LM Details Description
Related parts for TISP4150F3LM
IC REG BUCK BST INV 0.75A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS TYPE DE VERT datasheet.pdf
RELAY REED SPST 1A 5V datasheet.pdf
KRIMPING DIES (ASP-BB-1QD-E1) datasheet.pdf
TUBING PTFE NATURAL 100' datasheet.pdf
CONN EDGE .050 10POS DR TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 39VWM 67.2VC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf