Bourns Inc. TISP4165M3AJR-S
TISP4165M3AJR-S picture photo
Mfg. Part Number
TISP4165M3AJR-S
Brief Description
SINGLE BIDIRECTIONAL PROTECTOR
Datasheet Download
TISP4165M3AJR-S.pdf
Availability of TISP4165M3AJR-S
QUANTITY
TISP4165M3AJR-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TISP4165M3AJR-S
Internal Part NumberEIS-TISP4165M3AJR-S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover165V
Voltage - Off State135V
Voltage - On State3V
Current - Peak Pulse (8/20µs)220A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)50A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements1
Capacitance62pF
Package / CaseDO-214AC, SMA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TISP4165M3AJR-S
Related LinksTISP416, TISP4165M3AJR-S Datasheet, Bourns Inc. Distributor
TISP4165M3AJR-S Details Description
Related parts for TISP4165M3AJR-S
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 12V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC A/V BACKEND 24-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 2CH 370MSPS 56WQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219-M3 datasheet.pdf
OSC MEMS 13.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.56A 111 MOHM datasheet.pdf