Bourns Inc. TISP4165M3LMR-S
TISP4165M3LMR-S picture photo
Mfg. Part Number
TISP4165M3LMR-S
Brief Description
SINGLE BIDIRECTIONAL PROTECTOR
Datasheet Download
TISP4165M3LMR-S.pdf
Availability of TISP4165M3LMR-S
QUANTITY
TISP4165M3LMR-S Order Process
Ship out your order
Specifications of TISP4165M3LMR-S
Internal Part NumberEIS-TISP4165M3LMR-S
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover165V
Voltage - Off State135V
Voltage - On State3V
Current - Peak Pulse (8/20µs)220A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)50A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements1
Capacitance65pF
Package / CaseTO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TISP4165M3LMR-S
Related LinksTISP416, TISP4165M3LMR-S Datasheet, Bourns Inc. Distributor
TISP4165M3LMR-S Details Description
Related parts for TISP4165M3LMR-S
BOX ABS ALMOND 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
IC SEPARATOR VIDEO SYNC 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 7/16 5V MINI datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 119BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
37POS SHORTJACK SCREW UNC-4-40 datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 8W 5% AXIAL datasheet.pdf