Bourns Inc. TISP4220H3LM
TISP4220H3LM picture photo
Mfg. Part Number
TISP4220H3LM
Brief Description
SURGE SUPP THYRISTOR 160V TO-92
Datasheet Download
TISP4220H3LM.pdf
Availability of TISP4220H3LM
QUANTITY
TISP4220H3LM Order Process
Ship out your order
Specifications of TISP4220H3LM
Internal Part NumberEIS-TISP4220H3LM
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingBulk
Voltage - Breakover220V
Voltage - Off State160V
Voltage - On State3V
Current - Peak Pulse (8/20µs)300A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)100A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements1
Capacitance74pF
Package / CaseTO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TISP4220H3LM
Related LinksTISP42, TISP4220H3LM Datasheet, Bourns Inc. Distributor
TISP4220H3LM Details Description
Related parts for TISP4220H3LM
TRIMMER 200K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
IC DIGITAL POT 256-TAP SOT23-8 datasheet.pdf
IC RS485/422 TRANS QUAD 16TSSOP datasheet.pdf
KEYING PIN WITH SCREW datasheet.pdf
FUSE 80A 600V CURRENT-LIMITING datasheet.pdf
RES 3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANT TUF DUCK XXXMHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf
FUSE 3.15A 350V RADIAL datasheet.pdf