Bourns Inc. TISP4300M3BJR
TISP4300M3BJR picture photo
Mfg. Part Number
TISP4300M3BJR
Brief Description
SURGE SUPP 230V BIDIR DO-214AA
Datasheet Download
TISP4300M3BJR.pdf
Availability of TISP4300M3BJR
QUANTITY
TISP4300M3BJR Order Process
Ship out your order
Specifications of TISP4300M3BJR
Internal Part NumberEIS-TISP4300M3BJR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Breakover300V
Voltage - Off State230V
Voltage - On State3V
Current - Peak Pulse (8/20µs)220A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)50A
Current - Hold (Ih)150mA
Number of Elements1
Capacitance83pF
Package / CaseDO-214AA, SMB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TISP4300M3BJR
Related LinksTISP43, TISP4300M3BJR Datasheet, Bourns Inc. Distributor
TISP4300M3BJR Details Description
Related parts for TISP4300M3BJR
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 8SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLK CARD EDGE 30POS datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
LAMP T-2 TELEPHONE SLIDE 60V datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 21POS R/A TIN datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 101K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 16A 125V datasheet.pdf